Str. Unirii, nr. 90-92
Luni: 07:00 - 20:00
Sambata: 07:00 - 14:00

APARAT DE DRENAJ LIMFATIC SI PRESOTERAPIE HC LYMPHACTIVE

Aparat de masaj pneumatic secvential cu 8 canale, tratament secvential, programe presetate,memorie pacienti. Softul ofera o gama larga de protocoale presetate pentru alegerea terapiilor prin drenaj limfatic si presoterapie pentru patologii in domeniul terapiei medicinei sportive, ortopediei, afectiunilor vasculare,medicinei estetice.

Indicatii terapeutice: afectiuni flebologice, patologie limfatica: edeme, reactii fibrotice, medicina estetica: celulita, edeme, vergeturi,postoperator dupa interventii chirurgicale: drenaj limfatic dupa masectomii, drenaj limfatic postoperator dupa edeme, atrofii muesculare, etc.

Echipamentul este dotat cu protocoale terapeutice presetate pentru o gama larga de afectiuni care pot fi configurate in functie de starea pacientului si memorii pentru programare individuala a unor variante de tratament.Astfel, exista posibilitatea de a regla tratamentul si a ajusta parametrii dupa cum se doreste: frecventa, timpul, durata impulsurilor, etc.